تاريخ : یکشنبه یازدهم دی ۱۳۹۰

1.      من یک مشاور هستم و نام کاربری و کلمه عبور به من داده نشده است.

باید با مسئول مشاوره منطقه آموزش و پرورش خود تماس بگیرید ایشان باید به شما یک گذرواژه بدهند. برای نام کاربری کد ملی خود را وارد نمایید.

2.      برای من یک گذرواژه ارسال شده است ولی نمی­دانم در بخش نام کاربری چه چیزی را باید وارد کنم.

باید کد ملی خود را وارد نمایید.

3.      من یک مشاور هستم و در چند مدرسه کار می­کنم. به هر مدرسه چطور دسترسی دارم.

برای هر مدرسه که در آن فعالیت می­کنید از منطقه آموزش و پرورش خود باید یک گذرواژه متفاوت، دریافت کنید. دقت کنید که پس از ورود به سایت، مشخصات مدرسه مورد نظر شما در زیر نوار نارنجی رنگ درج شده باشد. دقت کنید اطلاعات یک مدرسه را به جای مدرسه دیگر وارد نکنید.

نکته مهم: اطلاعات مربوط به هر مدرسه را جداگانه وارد نمایید یعنی ابتدا اطلاعات یک مدرسه را وارد کرده و پس از پایان کار، مرورگر خود را به طور کامل ببندید یا دکمه خروج را بزنید آنگاه با گذرواژه مدرسه دیگر وارد شده و اطلاعات را وارد کنید (هیچ گاه همزمان در یک مرورگر برای دو مدرسه اطلاعات را وارد نکنید.)

4.      من یک مشاور هستم. نمی­توانم با نام کاربری و کلمه عبور خود وارد سایت شوم. پیغام «نام کاربری یا کلمه عبور نادرست است» نمایش داده می­شود.

در این صورت یکی از موارد زیر رخ داده است:                                                        

·        گذرواژه را درست وارد نمی کنید.

Ø     دقت کنید هنگام وارد کردن گذرواژه کیبورد سیستم شما روی حالت انگلیسی قرار داشته باشد و کلیه حروف گذرواژه را کوچک تایپ کنید(Caps Lock نباید روشن باشد).

Ø     در هیچ یک از گذرواژه ها خط فاصله وجود ندارد.

Ø     ممکن است حروف زیر را به جای یکدیگر استفاده می­کنید:

0,o یا v,7 یا f,s و c,30 یا c,s یا t,p...

برای اطمینان از گذرواژه خود با مسئول مشاوره منطقه تماس بگیرید.

 

·        کد ملی شما توسط مسئول منطقه در سیستم درست ثبت نشده است. (در بخش نام کاربری باید کد ملی خود را وارد نمایید.) در این صورت با مسئول منطقه تماس گرفته و از او بخواهید کد ملی شما را چک کند

5.      اصلا نمی­توانم وارد سایت شوم.

·        آدرس سایت «moshavereh.medu.ir»  است نه «moshaver.medu.ir» به هیچ عنوان از طریق گوگل و یاهو وارد سایت نشوید و تنها از آدرس «moshavereh.medu.ir» استفاده نمایید.

·        در صورت عدم  اتصال شما به اینترانت یا عدم پشتیبانی مرکز ارائه دهنده اینترنت شما، از اینترانت نمی توانید سایت را باز کنید. در این حالت صفحه سفیدی به همراه پیغام «can`t display this page» نمایش داده می­شود و باید درخواست دریافت اینترانت بدهید.

6.      گاهی مشخصات دانش آموز را ثبت می­کنم ولی در جستجو نمی­توانم دانش آموز ثبت شده را پیدا کنم.

7.      گاهی اطلاعاتی ثبت می­کنم ولی در سیستم ثبت نمی­شود.

نکته مهمی که باید به آن دقت کنید این است که در صورتی که برای مدت طولانی (حدود 10 دقیقه) هیچ کاری در سایت انجام ندهید ارتباط شما با سیستم مرکزی قطع می­شود و اطلاعات شما ثبت نمی­شود. برای اطمینان از وصل بودن ارتباط با مرکز دکمه F5 را فشار دهید. در صورتی که صفحه مجددا بارگزاری شد ارتباط شما قطع نشده است ولی در صورتی که صفحه سفید نمایش داده شد ارتباط شما قطع شده است. باید مجددا آدرس سایت را در مرورگر خود وارد کرده و دوباره با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد سایت شوید.

8.      ناگهان صفحه سفید می شود و هیچ کاری نمی­توانم بکنم.

ارتباط شما با سیستم مرکزی قطع شده باید مجددا وارد سایت شوید.

9.      پس از وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور صقحه سفید شده و یک پیغام انگلیسی «You don`t  have permission»

منطقه آموزش و پرورش، شما را به عنوان مدرسه بدون اینترنت ثبت کرده است. به مسئول مشاوره منطقه اطلاع دهید تا اصلاح نماید.ارسال توسط حسین محرمی هسته مشاوره
.: :.

اسلایدر